V roce 1965 byla dokončena přehrada Olešná o rozloze 84 ha, nacházející se na 49°40's. š. a 18°19'v. d. což je prostor mezi městem Frýdek - Místek a obcí Palkovice. Ideální polohy vodní plochy využila již v roce 1966 skupina nadšenců z Palkovic, vedená současným předsedou Harym Moškořem k založení jachetního oddílu při TJ SOKOL Palkovice.

IMG_2178-2
IMG_2169-2
IMG_2160-2

Mimo nadšení byla jediným majetkem malá plechová bouda,stojící na břehu přehrady.Zásadní obrat v činnosti oddílu nastal v roce 1970 , kdy se od investora stavby přehrady podařilo získat a od demolice uchránit již vykoupený objekt bývalého kravína,nacházejícího se na hranici zátopového pásma přehrady.Neprodleně vypracoval ing. arch. Gruška projekt rekonstrukce budovy a celého areálu.Ten byl v roce 1971 zařazen do tzv. AKCE "Z" s dotací 250 000..- Kčs. V následujících třech letech bylo při výstavbě odpracováno svépomocí 5.500 hod a na ploše 3.500 m2 vybudován účelový areál do dnešní podoby.

IMG_2167-2
IMG_2168-2
IMG_2163-2

Po ukončení výstavby nastal prudký vzestup sportovní činnosti umožněný také tím, že oddíl měl dostatek členů, schopných stavět kvalitní lodě. V průběhu let bylo postaveno 24 jedno posádkových plachetnic třídy EVROPA a OPTIMIST a 9 dvou posádkových třídy FIREBALL a PIRÁT, na kterých za poměrně krátkou existenci oddílu dosáhla řada závodníků významných úspěchů i na republikových závodech a byli také několikrát vyhodnoceni mezi nejúspěšnějšími sportovci okresu Frýdek - Místek. YC TJ Sokol Palkovice nabízí velmi dobré zázemí pro lodní třídy Optimist, Evropa, Finn a Fireball a to zejména díky zastoupení v těchto jednotlivých třídách ze strany členů klubu, kterých je v současné chvíli 57. Klub rovněž každoročně hostí dva regionální závody – Cena Olešné a Olešná regata , které jsou pravidelně pořádány v jarních resp. letních měšících.

IMG_2173-2
IMG_2177-2

Po ukončení výstavby nastal prudký vzestup sportovní činnosti umožněný také tím, že oddíl měl dostatek členů, schopných stavět kvalitní lodě. V průběhu let bylo postaveno 24 jedno posádkových plachetnic třídy EVROPA a OPTIMIST a 9 dvou posádkových třídy FIREBALL a PIRÁT, na kterých za poměrně krátkou existenci oddílu dosáhla řada závodníků významných úspěchů i na republikových závodech a byli také několikrát vyhodnoceni mezi nejúspěšnějšími sportovci okresu Frýdek - Místek. YC TJ Sokol Palkovice nabízí velmi dobré zázemí pro lodní třídy Optimist, Evropa, Finn a Fireball a to zejména díky zastoupení v těchto jednotlivých třídách ze strany členů klubu, kterých je v současné chvíli 57. Klub rovněž každoročně hostí dva regionální závody – Cena Olešné a Olešná regata , které jsou pravidelně pořádány v jarních resp. letních měsících.